Co to jest Chrześcijańska Nauka?

Chrześcijańska Nauka pomaga nam widzieć świat z duchowej perspektywy. Kiedy rozumiemy naukę, na której opiera się chrześcijaństwo, jesteśmy w stanie znaleźć praktyczne duchowe rozwiązanie naszych życiowych problemów i możemy prowadzić lepsze i zdrowsze życie. Chrześcijańska Nauka daje odpowiedzi na pytania, które każdy z nas zadaje w jakimś momencie swojego życia, takie jak sens istnienia, natura Boga i jakie jest źródło szczęścia
i zdrowia.

Dowiedz się więcej

Modlitwa i uzdrawianie

Chrześcijańska Nauka uczy skutecznej metody uzdrawiania przez naukową modlitwę i leczenie metafizyczne. Taka modlitwa zawiera jasne zrozumienie Boga jako jedynego Stwórcy i źródła wszystkiego dobra, włączając w to zdrowie, pomyślność i radość. Tysiące dobrze udokumentowanych świadectw uzdrowienia zostało opublikowanych w czasopismach Chrześcijańskiej Nauki w ciągu ponad stuletniej historii naszego Kościoła.

Dowiedz się więcej

Kościoły, czytelnie i społeczności internetowe 

Kościoły Chrześcijańskiej Nauki, Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki i grupy Chrześcijańskich Naukowców prowadzą nabożeństwa niedzielne, spotkania środowe i szkoły niedzielne. W czytelniach Chrześcijańskiej Nauki można nabyć materiały na temat Chrześcijańskiej Nauki, jak rownież spotkać inne osoby studiujące Chrześcijańską Naukę lub takie, które chcą dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kościół Chrystusa, Naukowca
Podania o przyjęcie na członka Kościoła Matki 

Inspiracja

The Herald of Christian Science

The Herald of Christian Science ukazuje się w wersji drukowanej i elektronicznej online w ponad 20 językach. Pierwsza edycja pojawiła się języku niemieckim w 1903 r. Artykuły i świadectwa uzdrowień publikowane w Heroldach zaświadczają o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka na świecie, bez względu na jego wiek, płeć, pochodzenie społeczne czy narodowość; pokazują jak ta miłość dotyka ludzkich serc, niosąc pocieszenie i rozwiązanie problemów.

Nieformalne polskie tłumaczenia 

Daily Lifts i publiczne wykłady

Kościół ma grupę 57 duchowych uzdrowicieli i doświadczonych międzynarodowych prelegentów w 15 krajach, którzy mogą wyjaśniać Chrześcijańską Naukę w czasie publicznych wykładów lub prelekcji na całym świecie. Prelegenci ci prezentują również trwające 2 minuty audio klipy online, w których dzielą się swoimi duchowymi przemyśleniami i doświadczeniami. Taki krótki audio klip z ich udziałem nazywa się po angielsku „Daily Lift”. Kliknij poniżej, aby znaleźć „Daily Lifts” i wykłady w różnych językach.

Your Daily Lift Wykłady Wykładowcy

Publikacje w języku angielskim

Innymi publikacjami wydawanymi przez Towarzystwo Wydawnicze Chrześcijańskiej Nauki (The Christian Science Publishing Society) są: Christian Science Sentinel (tygodnik), The Christian Science Journal (miesięcznik), The Christian Science Monitor (wiadomości 24/7)
i Christian Science Quarterly (Bible Lessons).